Pondelok, 5. jún 2023
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky Ďumbier 2018 - vietor, hmla a vysoko potlačené tričko

Ďumbier 2018 - vietor, hmla a vysoko potlačené tričko

Priaznivci sitotlače a ich priatelia sa uplynulý víkend (30.06 – 1.7.2018) už po šiestykrát stretli na nevšednom športovo - spoločenskom podujatí pod názvom „6. Vysoko natlačené tričko 2018“, ktoré organizoval pri príležitosti 25 rokov vzniku Slovenskej republiky  Slovenský zväz sitotlačiarov a digitálnych tlačiarov s podporou FESPA v spolupráci s firmou reklama Bartoš s.r.o. Trenčín, firmou Kasi a.s. Bratislava a firmou Promo Print s.r.o. Bratislava.

 Našou métou v tomto roku bol výstup na najvyšší vrch Nízkych Tatier Ďumbier (2043 m n.m.). V piatok popoludní sa zišlo 66 nadšencov zo štyroch krajín sveta (okrem účastníkov zo Slovenska aj 13 kolegov z českého zväzu ASD ČR, dvaja priatelia z Talianska a dvaja z USA) s neochvejným odhodlaním postaviť sa tejto výzve.

 V sobotu sme sa posilnení raňajkami a po nepovinnom zošľachťovaní, skrášľovaní a záverečnom retušovaní vydali na výstup. Počasie bolo v prvých dvoch tretinách dostatočne priaznivo naklonené k splneniu nášho cieľa. Po náročnom výstupe nádhernou prírodou Nízkych Tatier sme dosiahli prvý stupeň - vytúženú občerstvovaciu stanicu na Štefánikovej chate. Iba krátka zastávka a optimisticky naladené vrcholové družstvo sa odhodlane vydalo na pochod.

 Cestou sa k nám z dosiaľ nezistených príčin pridal aj silnejší vietor, ktorému sa toto podujatie evidentne zapáčilo. Dával to neustále najavo nielen počas nášho výstupu, ale aj pri technologicky náročnej potlači tričiek doplnenej hmlou na vrchole Ďumbiera. Aj napriek neutíchajúcej snahe nám túto myšlienku vietor z hláv nevyfúkal a tričká sme úspešne natlačili.

 S pocitom hrdosti a eufórie sme sa s krátkou zastávkou na Štefánikovej chate vrátili do Penziónu Tále, kde v rámci seminárnej časti bolo slávnostné vyhodnotenie a spoločensko – kultúrny večer.

Fotografie z akcie

6. vysoko natlačené tričko Ďumbier 2018

6. vysoko natlačené tričko Ďumbier 2018 - foto Hatala

 

Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT