Nedeľa, 2. október 2022
SZSDT
FESPA
hlavná stránka informácie novinky Teach for Slovakia - Čítanie Ti zmení život

Teach for Slovakia - Čítanie Ti zmení život

Vážení kolegovia,

na našom ostatnom SZSDT ZOOM stretnutí kolega Ondrej Králik, Focus Pro s.r.o., Bratislava vo svojom príspevku spomínal zaujímavý projekt - podporu triede v ZŠ Malčiciach.

Zuzka Uhalová, ktorá učí na ZŠ Malčice (dedinke niekde medzi Trebišovom a ukrajinským Užhorodom), založila triednu knižnicu, pretože zistila, že jej deti nemajú prakticky žiadne knihy. Niečo, čo je pre nás úplne samozrejmé, je pre tieto deti hotovým pokladom. Zuzka pracuje v rámci projektu Teach for Slovakia (https://teachforslovakia.sk/), ktorý združuje ľudí snažiacich sa pretvoriť školstvo tak, " ...aby raz všetky naše deti mali šancu v živote uspieť..."

Myslíme si, že jej nápad s knižnicou je skvelý a kto iný než polygrafi by mohol prispieť nejakou tou knižkou? Aj tým, že sme komunita ľudí z polygrafie, myslíme si, že by sme mohli tejto triede pomôcť napríklad drobnými školskými pomôckami, papierovými blkomi, papierom na písanie a kreslenie, tričkami či textilnou taškou, alebo perami, ceruzkami.., proste čímkoľvek, čo môže pre  11-ročného školáka znamenať zvýšenie záujmu o čítanie a učenie...

Je veľkou pomocou, keď tieto deti uveria, že oni sami sú strojcami svojej budúcnosti a vzdelanie im k tomu výrazne pomôže.

Budeme radi, ak sa nájde niekto, kto bude mať záujem sa pridať a pomôcť... obráťte sa, prosím, priamo na Ondreja Králika mobil: +421 949 012 123, alebo e-mail ondrej@focuspro.sk

Ďakujeme!

 


Tento projekt budeme sledovať a o jeho priebehu Vás budeme radi informovať.

Ľudovít Bartoš *L*
 sekretár SZSDT
Registrovaní a členovia SZSDT

FESPA
organizácia FESPA výstavy a akcie FESPA

Naši partneri
ITMA 2023 Milan
KASI
BARTOŠ
TEPEDE
CENTRUM SERVIS
PrintProgress
Slovenská chránená dielňa
Polygrafia & Fotografia
Tu môže byť
aj vaša reklama!
reklama na webe SZSDT